SLOVO ŘEDITELKY

Important!

Vážení blízcí našich klientů, přátelé Domova Sedlčany. Jsme v době mimořádných opatření, která jsou pro každého z nás velmi náročná. Domov Sedlčany je již několik týdnů uzavřen veřejnosti a tím jsme zamezili osobním návštěvám. Věřím, že se obáváte o svoje nejbližší, ale věřte, že naši klienti jsou v pořádku, zvládají situaci dobře. Po pravidelném testování zaměstnanců a plošném testování klientů jsme měli všechny testy negativní. Dovedete si představit, jak jsme si oddechli. Samozřejmě, že stále platí dodržování všech podmínek a tvrdá disciplinovanost, neustále zajišťujeme ochranné pomůcky, sledujeme zdravotní stav, měříme teploty aj. Jen tím můžeme celý náš Domov ochránit.

Chci vás ubezpečit, že Vašim blízkým se dostává nejvyšší péče. Máte možnost se s nimi spojit přes mobilní telefony, tablety nebo jim napsat. Personál Vám rád sdělí, jak se jim daří. Kromě vydatnější stravy obohacené o vitamíny, jsme jim připravili i zajímavé akce pro rozptýlení. Každý den v rozhlase zní Ranní hlášení a Písničky na přání, na TV mše svatá, dále v pátek Víkendové kvízování, chodíme jednotlivě nakupovat a na procházky do zahrady s doprovodem. Každý týden u nás hraje muzika Pod okny. Klientům roznášíme knihy, nakupujeme časopisy, rozvážíme občerstvení po pokojích. Nemůžu tady vypsat vše, co se snažíme nabídnout, protože by byl seznam velmi dlouhý.

Chtěla bych poděkovat všem našim zaměstnancům, kteří odvádí každý den náročnou práci, umí se zasmát a najdou vlídné slovo. V rouškách a jiných ochranných pomůckách podávají nadlidské výkony. Mám úžasný tým a velice si ho vážím, tak jako i všech našich skvělých dobrovolníků.

Ráda bych poděkovala všem, kteří nás v této době podporují. Děkujeme za všechny roušky, štíty, desinfekce, tablety, za slova podpory…. Je to úžasné kolik lidí a organizací nám nabídlo pomoc.

Vše se pozvolna začíná vracet do normálního života a já věřím, že vše půjde podle plánu a brzy se setkáte se svými blízkými.

 

Přeji Vám všem pevné zdraví a optimismu